Pozycja pionowa jest niezbędna, aby utrzymać osoby sparaliżowane w dobrym zdrowiu. 

Wskutek różnego rodzaju urazów, zwłaszcza skoków na głowę do nieznanej wody, wiele osób zostaje dotkniętych porażeniem kończyn. Urazy kręgosłupa prowadzą do uszkodzenia rdzenia kręgowego, który przewodzi impulsy nerwowe kierujące pracą mięśni. Następstwem jest ich porażenie. Jeśli bezwładne są nogi, wyjściem jest wózek. W przypadku porażenia wszystkich czterech kończyn (tetraplegia) chory jest całkowicie zdany na opiekę otoczenia (czasem nie może nawet samodzielnie oddychać).

Wydawało by się, że wózek jest wystarczającym rozwiązaniem dla osób z bezwładnymi nogami. Zawody szermiercze czy mecze koszykówki na wózkach organizowane są nawet na poziomie międzynarodowym, a same wózki stają się coraz lżejsze i wytrzymalsze. Rekord świata w maratonie jest lepszy w przypadku sportowców na wózkach niż wyczynowych biegaczy, a niektórzy niepełnosprawni uprawiają tak ekstremalne sporty, jak downhill (zjazd ze stromej góry na wózku).

Jednak siedzenie i leżenie nie są dobre dla organizmu. Serce i płuca przyzwyczajają się do mniejszego w tej pozycji obciążenia, więc ich sprawność się zmniejsza. Jelitom i pęcherzowi brakuje dodatkowego działania siły ciążenia, co prowadzi do zaparć i zastoju moczu. W organizmie więcej jest szkodliwych produktów przemiany materii. W kościach długotrwały brak obciążeń mechanicznych prowadzi do osteoporozy, a powierzchnie stawowe (normalnie odżywiane przez przemieszczający się płyn stawowy) mogą z braku ruchu ulec martwicy czy nawet się zrosnąć. Mięśnie zanikają, dochodzi do przykurczów, powstają trudne do wygojenia odleżyny oraz zrosty pomiędzy organami wewnętrznymi (u zdrowego człowieka niemal wszystkie narządy mają częściową swobodę ruchu dzięki okrywającym je śliskim błonom). Brakuje ciepła wytwarzanego przez pracujące (czy choćby biernie rozciągane) mięśnie. Wszystko to sprawia, że dla zdrowia potrzebne są codziennie 2 -3 godziny w pozycji pionowej.

Najprostszym sposobem na pozycję pionową jest łóżko pionizacyjne, na którym można podnosić i opuszczać przypiętego pasami pacjenta. Przewoźna wersja to przemieszczający się na kółkach stół pionizacyjny.

Niestety, oba rozwiązania nie pozwalają na uaktywnienie mięśni. Wiele jest pionizatorów, które dzięki metalowemu szkieletowi usztywniają kończyny, a nawet poruszają nimi za pomocą silniczków elektrycznych Próbowano wykorzystać zamiast metalowego szkieletu pneumatyczną konstrukcję, podobną do spodni. Niestety, pacjent musiał nosić ze sobą sprężarkę. W latach siedemdziesiątych XX wieku jugosłowiański profesor Vukobratovic budował tak zwane egzoskeltony, które przypominały nieco tytułowe " wściekłe gacie" z animowanego filmu Nicka Parka (tyle że musiały korzystać z zewnętrznego zasilania). Nie przyjęły się ze względu na zbytnie skomplikowanie.

Również próby sztucznego pobudzania miśni (układ elekroniczny wytwarza impulsy zastępujące sygnały z mózgu) są na razie w fazie badań. Funkcjonowanie mięśni jest, wbrew pozorom bardzo skomplikowane - poszczególne włókna pracują na przemian, aby mieć czas na odpoczynek. Przy elektrycznej stymulacji krótki skurcz prowadzi do przejściowgo unieczynnienia mięśnia.

Większość rozwiązań wymaga od pacjenta podpierania się kulami (nie może na przykład przysunąć sobie krzesła i usiąść na nim), a potknięcie czy utrata przytomności kończy się upadkiem.

Opracowane przez zmarłego dwa lata temu parapodium ma wiele zalet. Nie wymaga zasilania, jest stabilne dzięki długim płozom, a zarazem pozwala swobodnie skręcać i poruszać się po nierównym trenie. Ręce są wolne, więc można sięgać wysoko i nisko się schylać. Nawet gdyby umieszczona w parapodium osoba zemdlała, nie przewróci się. Metalowa konstrukcja zapewnia podparcie stóp, kolan i bioder. Wielką zaletą parapodium jest pojedynczy zamek na biodrach oraz poduszki pneumatyczne, dla ścisłego dopasowania. Dzięki temu można wejść w parapodium w ciągu 20 sekund, a wyjść - w kilka. Gdyby trwało to dłużej, ciągłe przesiadanie się na wózek i wchodzenie w parapodium szybko by zniechęciły pacjenta. Wśród zalet konstrukcji, użytkownicy wymieniają również takie jak "możliwość wbicia gwoździa w ścianę", "zapalenia papierosa na stojąco" czy "oddawanie moczu nareszcie jak mężczyzna".

Parapodium indywidualnie dopasowane do pacjenta kosztuje około 4000 złotych i jest (przynajmniej teoretycznie) w całości refundowane przez Kasę Chorych. Miarą sukcesu konstrukcji, oprócz licznych nagród może być także i to, że niektóre firmy produkują parapodium nielegalnie, bez licencji.

Ospa wietrzna jest jedną z najczęściej występujących chorób wieku dziecięcego. Rzadziej na ospę chorują dorośli. Za wywoływanie ospy odpowiedzialny jest herpeswirus VZV. Przenosi się on drogą kropelkową, dlatego często bywa tak, że zachorowanie jednego dziecka pociąga za sobą zachorowania kolejnych dzieciaków. Wirus po przechorowaniu pozostaje w formie uśpionej, co sprawia, że w momencie obniżonej odporności może pojawić się półpasiec.

Okres wylęgania wynosi od dziesięciu dni do trzech tygodni, jednak najczęściej zamyka się w okresie czternastu dni. Zarażenie ospą wietrzną jest możliwe na dwa, trzy dni przed pojawieniem się pierwszych strupków na ciele dziecka. Pierwsze objawy ospy wietrznej bardzo przypominają grypę: podwyższona temperatura, ogólne zmęczenie i rozdrażnienie, bóle stawów. Następnie na ciele dziecka pojawiają się czerwone plamki, które po pewnym czasie zamieniają się w grudki, a następnie w pęcherzyki wypełnione płynem. Na samym końcu pojawia się krostka. Cały cykl zmiany trwa około tygodnia i towarzyszy mu swędzenie. Nie można się jednak drapać, aby nie pozostały blizny.

Leczenie ospy wietrznej polega na złagodzeniu swędzenia poprzez częste kąpiele z dodatkiem nadmanganianu potasu lub sody oczyszczonej i smarowaniu zmian zaleconą przez lekarza maścią. Chory powinien leżeć w łóżku i odpoczywać. W razie wystąpienia gorączki należy podawać leki przeciwgorączkowe. Zabronione jest podawanie salicylanów (na przykład aspiryny) ze względu na możliwość wystąpienia zespołu Reye’a.

W sieci dziś jest tak sporo stron z grami i programami rozrywkowymi, że wszelki ma tam co robić jeżeli pożąda się zrelaksować a także oderwać od standardowych działań czy pracy. Zwłaszcza ucieszy to najmłodszych użytkowników komputerów, ponieważ to właśnie oni najwięcej czasu spędzają właśnie na zabawie w internecie. Tak więc jeżeli wyłącznie zdołamy to starajmy się im również wyszukiwać takich gier, które nie zaledwie stracą ich czas, lecz też oraz przy okazji nauczą na przykład logicznego myślenia, zaś takich też sjest wiele w sieci. Naturalnie nie zawsze nauka logicznego myślenia musi kojarzyć się z czymś nudnym, gdyż takie rozwijanie się przez zabawę w istocie sporo daje. W istocie bądź w przeciwnym razie o ile ktoś mógłby pograć sobie w gry akcji lub przygodówki, to także znajdzie wiele propozycji dla siebie na podobnych stronach, których zresztą w sieci jest niezmiernie dużo. Również fanów dłuższej rozgrywki na pewno powinny zainteresować gry mmo, które zapewniają zabawę z dłuższą opowieścią jak również potrafią niezwykle mocno wciągnąć.

Owego typu darmowe gry dla dzieci wolno szukać w tradycyjny sposób przez wyszukiwarkę jakże to robi większość, aczkolwiek najlepiej jest znaleźć sobie strony z takimi grami a także właśnie tam ze sporych rozmiarów zbioru sobie co wybierać, jest to o wiele prostsze jak również szybsze, tym bardziej iż mamy dostęp do miejsca gdzie te gry dla dzieci są starannie posegregowane na kategorie. Można więc sobie zagrać w gry online sportowe bądź zarówno akcji, albo jakieś bijatyki. Dobór jest spory, albowiem takich gierek powstaje cały czas nadzwyczaj sporo, dużo z nich co prawda się powtarza czy ma podobny schemat, natomiast mimo to w istocie sporo dzieci jakże a także też dorosłych z taką przyjemnością cały czas siew nie zagrywa. Ty też zdołasz teraz dołączyć do owej społeczności a także codziennie w przerwie w pracy wolno się bez żadnych kłopotów wyluzować oraz oddać chwili relaksu. Nie da się albowiem siedzieć cały czas z nosem w papierach, natomiast wypada niekiedy coś innego sobie zafundować dla atrakcji całego dnia w pracy.

Komentowanie tego wpisu zostało wyłączone.

Wydaje się, iż chrapanie jest zjawiskiem niegroźnym. Jednak z badań wynika, iż jest to schorzenie bardzo powszechne. Tak naprawdę to schorzenie doskwiera, co drugiemu mężczyźnie i co trzeciej kobiecie. Chrapanie niesie za sobą szereg problemów, gdyż poprzez zakłócenie prawidłowego snu, powoduje, że jesteśmy zmęczeni. Długotrwały taki stan prowadzi do kłopotów z koncentracją oraz problemy w pracy, czy prowadzeniu samochodu. Chrapanie należy do głównego objawu zespołu snu z bezdechem. Bezdech z kolei powoduje niedotlenienie, co w konsekwencji może zakończyć się zawałem, udarem czy zaburzeniami rytmu serca. W tej sytuacji chrapanie można zaliczyć do grona ważnych problemów społecznych.

Jaka jest przyczyna chrapania?

W czasie snu następuje zwiotczenie mięśni gardła. Wówczas cieśń gardła ulega zwężeniu, co powoduje, iż wpływające powietrze wywołuje drgania tkanek miękkich. Wówczas słyszy się to, jako chrapanie. Zjawisko, jakim jest chrapanie, pojawia się wówczas, gdy następuje zaburzona drożność nosa. Dzieje się tak nawet podczas zwykłego przeziębienia, w sytuacji, kiedy dochodzi do zablokowania nosa. Wynikiem tego jest właśnie chrapanie.

Co można zrobić, aby poradzić sobie z problemem, jakim jest chrapanie?

Najlepszym sposobem, który bardzo szybko poradzi sobie z problemem, jest najnowszy produkt o nazwie Snoran Plus. Jest to suplement diety, który składa się z samych naturalnych składników. Dzięki temu produkt jest najlepszą bezinwazyjną metodą na lepszy sen. Suplement diety występuje w postaci kapsułek, dzięki czemu w przeciwieństwie do metod typu klamra na nos, jest wygodniejszy w użytkowaniu.

Co sprawia, że Snoran Plus jest tak skuteczny?

Skuteczność suplementu tkwi oczywiście w szczegółach, czyli w specjalnie dobranych składnikach. W szczególny sposób dobrane składniki, to:
 • Liście mięty pieprzowej – właściwości tej rośliny znane były już w starożytności. Według medycyny naturalnej olejek z mięty pieprzowej może mieć zastosowanie w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz stanach zapalnych jamy ustnej.
 • Liście melisy lekarskiej – jest to bardzo popularne zioło, które ma właściwości uspokajające, kojące oraz likwiduje problemy z zasypianiem. Ponadto jest to idealny środek grzybobójczy i bakteriobójczy.
 • Eukaliptus gałkowy – roślina ta pochodzi z Tasmanii. Najczęstsze zastosowanie to: zapalenie dróg oddechowych, zmniejszenie bólu reumatycznego, odpowiednia higiena jamy ustnej.
 • Ziele tymianku – jest to roślina wykorzystywana w kuchni. Tymianek wspomaga pracę układu oddechowego. Posiada działanie przeciwbakteryjne oraz aseptyczne. Łagodzi infekcję zarówno gardła, jak i całej jamy ustnej. Działa wykrztuśnie oraz rozkurczowo.
 • Gorzknik kanadyjski – jest to roślina Indian. Nazywany jest naturalnym antybiotykiem, gdyż zawiera berberyny, które zwalczają infekcje, nawet te odporne na antybiotyki. Wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych, ponadto łagodzi podrażnienia alergiczne skóry i pobudza metabolizm.
 • Korzeń prawoślazu – roślina ta jest bardzo znana. Posiada szerokie zastosowanie. Jego działanie polega na tym, że powleka, łagodzi i osłania błonę śluzową gardła, krtani oraz strun głosowych.

W jaki sposób należy stosować Snoran Plus?

Snoran Plus jest suplementem diety, który występuje w postaci kapsułek. Opakowanie zawiera 60 tabletek. Należy przyjmować dwie kapsułki dziennie, czyli opakowanie starcza na 30 dni kuracji. Każdą kapsułkę najlepiej przyjąć 30 min przed posiłkiem, popijając szklanką wody.

Jakie korzyści możesz uzyskać, stosując suplement diety Snoran Plus?

 • Poprawia, jakość snu – zapewnia regenerację, czyli fazę głębokiego snu.
 • Usuwa przyczyny chrapania.
 • Pozytywnie wpływa na lepsze utlenowanie organizmu.
 • Powoduje odpowiednie nawilżenie błony śluzowej krtani i gardła.
 • Eliminuje uczucie zmęczenia zaraz po przebudzeniu.
 • Poprawia koncentrację.

SNORAN PLUS DAJE GWARANCJĘ SKUTECZNOŚCI!

 1. 90- dniowa gwarancja skuteczności-jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz odesłać opakowanie i otrzymasz zwrot pieniędzy.
 2. Wysoka, jakość dobranych składników – Snoran Plus w swoim składzie zawiera same rośliny, czyli jest w 100% naturalny.
 3. Bezpieczeństwo – produkt ten jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje, żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Opinie na temat Snoran Plus

Anna Miałam nieprzespane noce z powodu chrapania mojego męża, jak chciałam się wyspać, to musiałam iść spać do dzieci, gdzie panowała błoga cisza. Mąż robił, co tylko mógł, aby pozbyć się uciążliwej dolegliwości. Wizyty u lekarza nie pomagały, jak i wizyty u różnych przedstawicieli medycyny naturalnej. Szsnoran plus chrapaniekałam w internecie informacji, aż natknęłam się na suplement diety Snoran Plus. Po przeczytaniu kilku entuzjastycznych opinii postanowiłam spróbować. Mąż już był tak zrezygnowany, że nawet nie chciał słyszeć o jakiśkolwiek suplementach. Przekonałam go i zaczął stosować na próbę. Efekt nastąpił już po 3 tygodniach, przebudziłam się w nocy i nic nie słyszałam, z radości aż obudziłam męża. Mąż stosuje już drugi miesiąc Snoran Plus, bo efekt jest i już nie chrapie. Bogdan Bardzo polecam suplement diety na chrapanie Snoran Plus. Jest to produkt godny polecenia, gdyż w 100% gwarantuje pozbycie się problemu chrapania. Wypróbowałem na sobie i pomogło, dlatego Polecam!!!